LABIS
drukuj

LABIS to nowoczesna firma z siedzibą w Warszawie, która prowadzi działalność handlową i produkcyjną skoncentrowaną wokół innowacyjnych dziedzin technicznych, w szczególności nanotechnologia, optoelektronika i kriogenika. Dostarczamy narzędzia i systemy aparatury badawczej dla uczelni wyższych i instytutów naukowych, głównie dla jednostek fizyki i chemii eksperymentalnej.

W roku 2010 zostaliśmy oficjalnym partnerem firmy Oxford Instruments Nanoscience, UK, która jest wiodącym na świecie producentem narzędzi naukowych do charakteryzacji i odkrywania nowych materiałów w fizyce kwantowej. Umożliwiamy badania w skali atomowej oferując platformę do pracy w ultra niskich temperaturach, silnym polu magnetycznym połączoną z zaawansowaną aparaturą pomiarową. Nasza kriogeniczna aparatura laboratoryjna jest obecna we wszystkich ośrodkach naukowych w Polsce i obejmuje następujące kategorie: 

Optyczne kriostaty azotowe 5 dostarczonych systemów
Optyczne kriostaty helowe 7 dostarczonych systemów
Kriostaty i magnesy suche 6 dostarczonych systemów
Chłodziarki rozcieńczalnikowe 2 systemy suche i jeden mokry
Chłodziarki 3He 1 dostarczony system
Magnesy nadprzewodzące 11 dostarczonych systemów
Części kriogeniczne i elektronika Kilkadziesiąt systemów


Na przestrzeni lat zrealizowaliśmy wiele dostaw innych urządzeń badawczych dla wiodących ośrodków naukowych w Polsce. 
Przykładowe, jakie możemy wymienić to urządzenia plazmowe do nanoszenia warstw atomowych I trawienia jonowego Oxford Instruments Plasma Technology UK; spektrometr magnetycznego rezonansu jądrowego Oxford Instruments Industrial Analysis UK, obiektyw mikroskopu konfokalnego Attocube Niemcy, próżniowy separator faz do chłodzenia urządzenia MBE Demaco Holandia, system do pomiaru efektu Halla Microworld Francja, urządzenia optyczne i mechaniczne Thorlabs USA, oczyszczalniki gazów czystych do stanowiska MOVPE Entegris USA.

Produkujemy specjalistyczne urządzenia optoelektroniczne UVLAB: 

Ultrafioletowe oświetlacze LED
Ultrafioletowe latarki LED
Ultrafioletowe testery LED

Największy sukces dostarczył nam produkt UVLAB NANO – przenośny, wielofunkcyjny tester, który oferuje duże możliwości kontrolne i badawcze a jednocześnie wyróżnia się w skali światowej niewielkimi wymiarami i wagą. Umożliwia badania elementów fluorescencyjnych, badania w zmiennym świetle aktynicznym oraz specjalnych zabezpieczeń w podczerwieni. W roku 2015 i 2016 został wyprodukowany w ilości ponad 4000 sztuk i znalazł się na wyposażeniu polskich służb mundurowych, w szczególności Stołecznej Komendy Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej. 

Uczestniczymy w wielu konferencjach naukowych, seminariach i targach. Wspieramy młodych i utalentowanych naukowców, jako sponsor Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej. 

copyright: LABIS